Jazda konna nie tylko dla miłośników koni

Dawniej, aby jeździć konno, nie trzeba było zbyt wiele posiadać, oprócz oczywiście siodła, uzdy i samego konia. Niektórzy nawet i bez siodła potrafili się obejść. Oczywiście nie było to zbyt wygodne. Jazda na tzw. „oklep” nie jest wcale ani przyjemna, ani łatwa. To właśnie dlatego wymyślono różne akcesoria, aby ułatwić samą jazdę na koniu.

Co zakupić, aby w pełni korzystać z przyjemności jazdy konnej

akcesoria do jazdy konnejPosiadając odpowiedni teren oraz także konie, zapewne będziemy się starać o to, aby zaopatrzyć własną stajnię nie tylko w odpowiednie zwierzęta, ale także przedmioty, które nam tę jazdę konną ułatwią. A takich przedmiotów jest na dzisiejszym rynku bardzo dużo. Są to rzeczy zarówno dla konia, jak i jeźdźca. Aby jeździć na koniu nie wystarczy tylko zwykłe siodło, czy uzda. Wszelkie akcesoria do jazdy konnej można zakupić w wielu sklepach, a także i w internecie. Dżokej również powinien się odpowiednio ubrać, ponieważ jeżdżąc na końskim grzbiecie, bardzo szybko możemy zniszczyć zwykłe ubranie. Ubrania do jazdy konnej są zazwyczaj szyte z materiałów wyjątkowo odpornych na ścieranie. Poza tym mogą być także lekko ocieplane. Jak wiadomo podczas jazdy możemy nawet zmarznąć, czy zmoknąć. (koń nie ma dachu nad głową, ani ogrzewania). Oczywiście, koński grzbiet mocno się „nagrzewa” podczas wysiłku (jazdy), ale najlepiej zakupić odpowiednie ubranie, które nas ochroni zarówno przed ścieraniem, czy warunkami atmosferycznymi. Także ważne jest odpowiednie obuwie, oraz nawet ostrogi.

Jazda to tylko przyjemność. Należy także dbać o konia w stajni. Dlatego przydadzą się wszelkiego typu szczotki, którymi wyczeszemy końską sierść, grzywę, czy też ogon. Zwierzę w czasie wysiłku mocno się poci, dlatego tak ważne jest, aby go często czyścić. Wtedy możemy uniknąć nieprzyjemnego zapachu.