Urządzenia introligatorskie – krajarki do papieru

Przemysł poligraficzny wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, który w znacznym stopniu ułatwia pracę przy wykańczaniu materiałów drukowanych oraz ich oprawianiu. Do narzędzi poligraficznych zaliczamy m.in. laminatory, bigówki, falcerki, utrząsarki, kaszerówki, obcinarki, oklejarki, krajarki do papieru oraz wiele innych urządzeń.

Nowoczesne krajarki do papieru

wysokowydajne krajarki do papieruJednymi z niezbędnych narzędzi, których nieustannie używają introligatorzy są gilotyny. Jest to stale eksploatowany sprzęt, dlatego wymaga wysokiej produktywności – im więcej pracy jest w stanie wykonać w krótkim czasie, tym jest bardziej pożądany przez introligatornie. Szybko odpowiadający na potrzeby konsumentów rynek sprawia, że obecnie wysokowydajne krajarki do papieru są łatwo dostępne, a ich możliwości są dużo szersze niż klasycznych gilotyn. Dzisiejsze nowoczesne krajarki posiadają inteligentne systemy cięcia oraz dodatkowe rozwiązania technologiczne, które pozwalają na łączenie urządzeń ze sprzętem peryferyjnym. Dzięki tego typu integracji cały cykl produkcyjny staje się bardziej sprawny, a co za tym idzie zwiększa się wydajność przedsiębiorstwa. Dodatkowym atutem krajarek najnowszej generacji jest bardzo duża precyzja, a także komfortem i łatwością obsługi. Równie ważnym elementem urządzeń introligatorskich jest bezpieczeństwo pracy – krajarki do papieru posiadają zazwyczaj dodatkowe osłony, a  ich główny włącznik jest wyposażany w stacyjkę z kluczem.

Wysokowydajne krajarki do papieru są urządzeniami, których ceny sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Większe, dobrze prosperujące przedsiębiorstwa mogą pozwolić sobie na zakup nowych gilotyn, natomiast firmy, wkraczające na rynek bez problemu znajdą urządzenia używane, których stan bywa idealny, a cena jest znacznie niższa.