Jak dobrać odpowiedni podkład?

Można śmiało powiedzieć, że dobrze dobrany podkład jest najważniejszy jeżeli chcemy codziennie mieć dobry makijaż. Oczywiście dobra i skuteczna pielęgnacja też jest ważna, bo bez niej nawet najlepsze kosmetyki będą wyglądać na twarzy źle, ale jeżeli chodzi o kwestie związane typowo z makijażem to podkład stanowi pewnego rodzaju bazę do reszty make-upu i to on sprawia, że twarz wygląda nieskazitelnie.

Wybór podkładu do twarzy nie jest łatwy

podkład do twarzyAżeby wybrać odpowiedni podkład trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim to jakiego typu cery jesteśmy posiadaczką. Jest to kluczowa kwestia, ponieważ np. podkłady przeznaczone do cery tłustej będą miały zbyt wysuszającą konsystencję dla cery suchej i będą podkreślać wszystkie suche skórki (np. na nosie). Każdy podkład do twarzy ma inną konsystencje i właściwości, które dopasowane są właśnie do konkretnych typów skóry. Z typem cery powiązane są też wykończenia podkładu do twarzy. Cery trądzikowe czy tłuste z pewnością lepiej będą wyglądać razem z podkładem matującym, ponieważ osobom, które mają taką skórę zdecydowanie nie zależy na wzmocnieniu efektu tzw. glow, czego z kolei oczekują posiadacze skóry suchej. Kolejną ważną kwestią jest oczywiście dobór koloru podkładu do twarzy. Przede wszystkim kolor dobieramy pod koloru dekoltu i szyi, a nie konkretnie twarzy, ponieważ nasza twarz przeważnie ma zupełnie inny kolor i pojawiają się na niej przebarwienia.

Odpowiedni podkład do twarzy potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Sprawia on, że wyglądamy pięknie i promiennie, a makijaż wygląda świeżo i naturalnie. Dobry podkład nie musi być drogi. Powinien on być dopasowany do naszej skóry i dobrze przyjmować produkty, które na niego potem nakładamy, takie jak np. puder czy bronzer. Dobrze też żeby długo się utrzymywał.