Rodzaje zawiesi pasowych

Zawiesia wykonane z włókien sztucznych służą do przenoszenia ciężkich ładunków w przemyśle. Mogą być one wykonane ze stali lub betonu, a zawiesia utrzymują przenoszony obiekt w bezpiecznej pozycji. Dzielą się one na różne typy w zależności od rodzaju przenoszonego materiału. Na jakie konkretnie rodzaje dzielą się zawiesia wykonane z tworzyw sztucznych?

Zawiesia z tworzyw sztucznych i ich typy

zawiesia pasoweJednym z rodzajów zawiesi z tworzywa jest typ pętlowy. Posiada on umieszczone na końcu wzmocnione pętle. Takie zawiesie jest bezpieczniejsze od wykonanych z metalu, gdyż nie naraża pracowników na ryzyko zranienia lub skaleczenia. Praca z nimi przebiega w bezproblemowy sposób. Popularne zawiesia pasowe to te zakończone ogniwami. Są one stosowane najczęściej jako alternatywa dla pasów pętlowych. Kolejnym rodzajem zawiesi są modele bezkońcowe. Posiadają prostą budowę i charakteryzują się dużą nośnością przy zachowaniu bardzo niskiej wagi. Posiadają także bardzo dużą odporność na tarcie. Następnym bardzo ważnym rodzajem zawiesi są pasy zakończone cięgnami. Mogą być zakończone na przykład hakami z uchem. W zależności od zastosowania mogą posiadać od jednego do czterech lub więcej cięgien. Materiał zawiesi jest odporny na działanie wielu czynników. Zalicza się do nich nadmierna wilgoć, oleje i opary benzyn oraz wszelkiego rodzaju chłodziwa przemysłowe.

W budownictwie drewnianym stosuje się pasy z tworzywa jednorazowego użytku. Nie posiadają one zakończenia, a ma materiał zostaje podwieszony na nich tylko raz, po czym pas zostaje ucięty. Zapewniają dużą ochronę przenoszonego ładunku, a dzięki nim składowanie materiałów jest niezwykle wygodne. Zawiesia dobiera się stricte do ciężaru konkretnego ładunku, który ma zostać na nich podwieszony.