Czynniki wpływające na skuteczność depilacji laserowej

Każdej kobiecie zależy na tym, by depilacja była bezbolesna. Golenie włosów maszynką do golenia może prowadzić do powstawania różnych podrażnień. Bolesne jest też depilowanie plastrami i woskiem. Kobiety golą regularnie nogi, pachy, miejsca intymne.

Depilacja laserowa u osób z ciemną i jasną karnacją

laserowe usuwanie owłosienia wrocławMożna to jednak zrobić skutecznie i długotrwale, korzystając z nowoczesnych technik. Do takich należy z pewnością depilacja laserowa, która ma całe mnóstwo zalet. Dzięki takiej depilacji możliwe jest usunięcie owłosienia praktycznie z każdego miejsca na ciele. Jest to oczywiście udowodnione klinicznie. Z zabiegów depilacji laserowej można skorzystać z wielu salonach piękności. Wiadomo, że skuteczność depilacji zależy od przynajmniej kilku czynników. Na pewno ogromny wpływ na skuteczność ma karnacja skóry. Okazuje się, że włosy ciemne, które znajdują się w skórze o ciemnej karnacji, usuwa się znacznie trudniej. Łatwo przeprowadza się depilację laserową na skórze jasnej. Nie każdy może korzystać z takich zabiegów jak laserowe usuwanie owłosienia wrocław – jeśli ktoś posiada bardzo ciemną karnację, oznacza to, że w skórze znajduje się wysoka zawartość melaniny. Takie osoby nie powinny korzystać z tej techniki depilacji. Laser sprawdza się najlepiej u osób, które mają jasną karnację, a do tego jasne włoski. Warto zaznaczyć, że zabieg depilacji laserowej jest bezpieczny. Nie dochodzi tu do powstania żadnych skutków ubocznych.

Przeciwnie – skóra po zabiegu nie jest podrażniona i zaczerwieniona, wygląda całkowicie normalnie. Oczywiście jest to metoda droższa niż wszystkie inne zabiegi depilacyjne, ale za to jej skuteczność jest duża i długotrwała. Można stosować depilację laserową nawet w miejscach wrażliwych. Depilowane są takie okolice u kobiet jak bikini, pachy, a także górna warga.