Kiedy udać się do psychologa?

Do psychologa nie musimy udawać się jedynie wówczas, kiedy zauważamy poważne problemy z naszą psychiką. Psycholog jest dostępny dla nas zawsze, kiedy nie radzimy sobie nawet z pozoru małymi problemami. W końcu nie bez powodu mówi się, że lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Doskonali psychologowie

psycholog legnicaMoja córka zawsze była radosną dziewczyną i nigdy, nawet w okresie buntu nie sprawiała większych problemów. Oczywiście wszelkiego rodzaju humorki i dąsy były wówczas na porządku dziennym, jednak było to dla mnie w stu procentach zrozumiałe ze względu na wiek i buzujące hormony. Problem zaczął się pojawiać, kiedy córka zaczęła trzeci rok liceum, czyli była w klasie maturalnej. Wówczas bardzo zamknęła się w sobie i dopiero po wielu moich próbach rozmowy z nią, wyjawiła mi, jak bardzo stresuje się nadchodzącą maturą. Postanowiłam działać od razu i pomyślałam, że świetnym rozwiązaniem będzie psycholog Legnica ma kilka świetnych specjalistów w tej dziedzinie oraz profesjonalistów, którzy z pewnością nie wyśmieją problemu mojej córki, bowiem ta obawiała się wizyty właśnie uważając, że w porównaniu do problemów ludzi udających się do psychologa i jej problem jej błahy. Przemiła pani psycholog wyjaśniła mojej córce, że stres przed maturą jest czymś całkowicie normalnym, jednak, kiedy zaczyna przejmować nad nami kontrolę, nie możemy tego bagatelizować oraz ignorować ponieważ może z czasem przerodzić się w naprawdę coś poważniejszego. Moja córka zachwycona swoją panią psycholog bardzo chętnie uczęszczała na wizyty, a ja zaczęłam wkrótce widzieć poprawę. Córka też wyznała mi, że na wizytach nie tylko rozmawiają o jej stresie maturalnym, ale i innych problemach, w tym także sercowych z którymi za sprawą pani psycholog, moja córka zaczęła sobie o niebo lepiej radzić.

Dzięki wizytom, córka zaczęła skupiać się lepiej na nauce, a maturę zaczęła postrzegać jako wyzwanie na jej drodze życia, a nie karę za grzechy. To sprawiło, że zmotywowała się jeszcze bardziej do nauki przez co zdała egzaminy na naprawdę wysokim poziomie. To z kolei zaowocowało dostaniem się na jedną z najlepszych uczelni prawniczych w naszym kraju. Wszystko za sprawą wizyt u psychologa!