Dobrze zaprojektowane ulotki

Pamiętam zdarzenie sprzed lat jakby to było wczoraj. Na ulicy ktoś wcisnął mi do ręki ulotkę,  która wywarła na mnie duży wpływ i wzbudziła zainteresowanie. Na początku nie zwróciłam uwagi na treść, machinalnie wsunęłam ją do torby z zakupami.

Dobre jakościowo ulotki

projektowanie ulotekW domu wypakowałam zakupy na stół w kuchni, paragony, w tym i ulotkę, wytrząsnęłam do kosza na papiery. Nadal nie zwróciłam na nią uwagi. Dopiero teraz przypomniałam sobie, jak było naprawdę. To nie była zwykła ulotka, to było zaproszenie do wzięcia udziału w warsztatach kreatywnego myślenia i kształtowania przyszłości. Może pójdę zobaczyć, co obiecuje ta ulotka. Wieczorem jeszcze raz starannie rozwinęłam ulotkę, przeczytałam adres i poszłam. Adres znajdował się w dzielnicy, gdzie wcześniej nie byłam. Wśród szeregu zaniedbanych domów wyróżniał się jeden – na ścianie frontowej namalowany był wzór z ulotki, która musiała być zaprojektowana przez fachowca. Śmiałe kolory, nowoczesne wzory – to wszystko wpływa na projektowanie ulotek. W środku panował już gwar, zadzwoniłam. Pchnęłam drzwi i znalazłam się w środku pomieszczenia znanego mi z ulotki, tylko znacznie większego. Wszystko wydawało mi się perfekcyjne, wzory, idealnie dobrane kolory, ludzie…No tak, tylko z ludźmi był problem. Nadal nikt nie zwracał na mnie uwagi, mimo że trzymałam w ręce ulotkę. Do dziś miło wspominam ten dzień, co za tym idzie ulotkę, która musiała przecież być bardzo atrakcyjna, skoro tak o niej pamiętam.

Do tej pory widziałam wiele ulotek reklamowych, które mówiły o szkoleniach, zaproszeniach na konferencję, czy do zakupu różnych rzeczy. Nie wiedziałam jednak, że można je produkować bardzo niskim kosztem, chociaż to by wyjaśniało dużą popularność i wykorzystywanie ulotek praktycznie wszędzie.