Co powinnyśmy wiedzieć o makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny to makijaż stały, polegający na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów. Stosowany jest głównie w okolicach ust, brwi oraz oczu. Panie decydują się na ten zabieg chcąc ukryć niedoskonałości swojej urody i podkreślić walory.

Makijaż permanentny – jak się go wykonuje oraz jak dbać o skórę po zabiegu?

Makijaż służy przede wszystkim na maskowaniu niedoskonałości sudany makijaż permanentny w Poznaniukóry. Nie maluje jej lecz w naturalny sposób podkreśla jej kontury. Za pomocą makijażu możemy skorygować kształt ust, powiększyć je, wyrównać brak symetrii lub nadać im koloru. Możemy również podkreślić kontur oczu poprzez prawie niewidoczne kreseczki na powiekach u nasady rzęs. Korekty wymagają również nasze brwi, które najczęściej są niesymetryczne, opadające, zbyt cienkie lub przerzedzone. Makijaż permanentny jest idealny dla kobiet, które rano cierpią na brak czasu jak również dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z powodu uczuleń. Makijaż przeprowadza się etapami stosując aparaty igłowe i pigmenty naturalne. Zabieg brwi jest całkowicie bezbolesny a w przypadku ust czy powiek nakładany jest krem znieczulający przed zabiegiem. Po zabiegu nakładane są kompresy relaksujące oraz uspokajające. Aby efekty były trwałe należy po kilku tygodniach wykonać korektę a następnie, aby utrzymać intensywność koloru należy dokładać barwnik przynajmniej raz na rok. Udany makijaż permanentny w Poznaniu powinien utrzymać się przez około 3 do 5 lat. Pomimo, iż w trakcie zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienie to bardzo szybko znikają.

Makijaż permanentny najlepiej wykonywać w renomowanych gabinetach kosmetycznych, w których zabiegi wykonuje dyplomowana kosmetyczka. Profesjonalistkę rozpoznamy po tym, że na początku zapyta się o nasz stan zdrowia oraz opowie nam o zabiegu.